KATEGORIE A ŽÁNRY

TOPlist

Miloš Forman Co tě nezabije...DVD
Miloš Forman Co tě nezabije...DVD

Miloš Forman Co tě nezabije...DVD

Skladem: 1 kusů
bazar
Modifikátor variant cen
Prodejní cena128 Kč
Zeptejte se na tento produkt

Miloš Forman: Co tě nezabije…

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 4x50 min

 

Režie:

Miloslav Šmídmajer 

Hrají:

Miloš Forman, Petr Forman, F. Murray Abraham, Jean-Claude Carrière, Michael Douglas, Louise Fletcher, Matěj Forman, Woody Harrelson, Natalie Portman, Annette Bening, Javier Bardem, Catherine Zeta-Jones

Obsah:

O Milošovi Formanovi před rokem 1989 točil Jaromil Jireš pro Němce, Věra Chytilová pro Belgičany a po sametové revoluci vznikl konečně český dokument Drž se toho snu v režii M. Šmídmajera. Zachytil Miloše Formana při jeho putování na kole z Paříže na MFF v Karlových Varech a právě jízda na kole tvořila symbolický motiv k jeho životním a tvůrčím peripetiím.

Za posledních 15 let došlo ve Formanově životě k velkým změnám a i jeho profesní kariéra prošla určitými zvraty a peripetiemi... Miloslav Šmídmajer se tak opět vrátil k tomuto stále vzrušujícímu a inspirativnímu „tématu“, aby zachytil současný život i myšlení této velké osobnosti a díky osobnímu vztahu i kontaktu otevřel i některá intimní zákoutí Formanova života, která se stala inspirací pro jeho filmovou tvorbu a s neobyčejnou hloubkou a v nečekaných souvislostech zazněla v jeho filmech.

 

Hodnocení filmu na CSFD:  

 

Bazar DVD a bluray
prodej DVD a BLU-RAY filmy