KATEGORIE A ŽÁNRY

TOPlist

Vyrobeno v Dagenhamu DVD
Vyrobeno v Dagenhamu DVD

Vyrobeno v Dagenhamu DVD

Modifikátor variant cen
Prodejní cena98 Kč
Zeptejte se na tento produkt

Vyrobeno v Dagenhamu

Made in Dagenham

Komedie / Drama / Životopisný / Historický

Velká Británie, 2010, 113 min

 

Režie:

Nigel Cole 

Hrají:

Sally Hawkins, Andrea Riseborough, Jaime Winstone, Nicola Duffett, Geraldine James

Obsah:

Za vším hledej nakrknutou ženu. Odlehčený pohled na boj za ženskou rovnoprávnost s vynikající Sally Hawkinsovou v hlavní roli.

Vyrobeno v Dagenhamu je svěží britská retro komedie zachycující skutečné události z roku 1968, kdy se v továrně společnosti Ford v britském Dagenhamu vzbouřilo 187 šiček proti pracovním podmínkám. Jejich požadavkem byly rovné platy pro všechny a konec diskriminace žen. Přes vážnost tématu se režiséru Nigelu Coleovi, známému komediemi Bílá vdova nebo Holky z kalendáře, podařilo zachytit tehdejší události zábavnou formou, aniž by sklouzával k lacinému humoru. Film se tak dá zařadit po bok britských sociálních komedií, jako je divácky velmi úspěšný titul Do naha! s Robertem Carlylem v hlavní roli.
Celý film doslova táhne svým živelným projevem Sally Hawkinsová v roli Rity O'Gradyové, která se postavila do čela tehdejších protestů. I v dalších rolích se objevují známí herci, mimo jiné Bob Hoskins, Miranda Richardsonová, Andrea Riseboroughová, Daniel Mays či Rupert Graves.

 

Hodnocení filmu na CSFD:  

 

Bazar DVD a bluray
prodej DVD a BLU-RAY filmy