607 944 132
Blízká setkání třetího druhu BDBlízká setkání třetího druhu BD

Blízká setkání třetího druhu BD

Modifikátor variant cen
Prodejní cena:248 Kč
bazar
Zvuk:
anglický...
Titulky:
české, anglické...
Obal:
Plastová krabička
Poznámka:
dvoudisková edice
Skladem: 1 ks
Popis

Blízká setkání třetího druhu  

Close Encounters of the Third Kind

 

Sci-Fi / Drama

USA, 1977, 135 min 

 

Režie:

Steven Spielberg

Hrají:

Richard Dreyfuss, François Truffaut, Teri Garr, Melinda Dillon, Bob Balaban, J. Patrick McNamara

Obsah:

Jeden z nejslavnějších sci-fi filmů všech dob, který podle vlastního scénáře natočil režisér Steven Spielberg. Inspiroval se tajemnými, nevysvětlenými jevy - UFO a důmyslně rozehrál fantastickou velkopodívanou o setkání s mimozemskou civilizací.
Jedním z hrdinů příběhu je obyčejný Američan Roy Neary, jenž spatří tajemná světla na noční obloze. Podobná světla se objevují i nad dalšími oblastmi země a na jiných místech se zase nevysvětlitelným způsobem "ztrácí" elektrická energie. Uprostřed pouště jsou nalezeny bombardéry pohřešované od roku 1945. A nikdo nedokáže vysvětlit, jak se právě sem dostaly. Těch podivných záhad je najednou až neuvěřitelně mnoho. Probouzejí v lidech pochopitelné obavy a strach, stejně jako je přitahují svou tajemností...
Spielbergův divácky úspěšný snímek dělá jedinečným jeho vizuální stránka, mistrovská práce režie i odborníků na speciální efekty, které společně s dokonale namíchaným tajemnem a pocity jakéhosi údivu prostupují celý děj. Natáčení projektu předcházela náročná příprava, na níž se podílel například vynikající astronom, ředitel výzkumu UFO v Illinois, prof. Allen Hynek. Speciální efekty připravil Douglas Trumbull.
Film získal dva Oscary: za kameru (Vilmos Zsigmond) a zvláštní sošku za střih zvukových efektů (Frank Warner).
Postavu Roye Nearyho hraje Richard Dreyfuss (Opus pana Hollanda). Jeho manželku Ronnii představuje Teri Garrová (Blbý a blbější). Úlohu francouzského profesora Claudea Lacombea ztvárnil známý režisér François Truffaut.

 

Hodnocení filmu na CSFD:  

 

Hodnocení

Pro hodnocení, nebo psaní recenzí musíte být přihlášeni.