607 944 132
Fascinující proměny přírody 1-3 DVDFascinující proměny přírody 1-3 DVD

Fascinující proměny přírody 1-3 DVD

Modifikátor variant cen
Prodejní cena:148 Kč
Zvuk:
český, anglický...
Titulky:
české...
Obal:
Digipack
Poznámka:
3 x DVD
Skladem: 1 ks
Popis

Fascinující proměny přírody 1-3 

Nature's Great Events

  • USA

    Nature's Most Amazing Events

  • Slovensko

    Úžasné premeny prírody

 

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2009, 6x50 min

 

 

Obsah:

DVD 1 - Velkolepá síla přírody
1. Velké tání
V Arktidě začíná s příchodem léta každoroční tání sněhu a ledu nashromážděných v průběhu dlouhé polární zimy. Ze zemského povrchu v krátké době zmizí sedm milionů kilometrů čtverečních ledové plochy. Vytváří se tím jedinečná příležitost, kterou se snaží využít miliony nejrůznějších zvířat. Pro mnohé je to nejlepší doba pro vytváření zimních zásob nebo rozmnožování. Pro lední medvědy ale polární léto představuje nejobtížnější roční období, v němž musí vynaložit veškeré své síly, aby tuto největší sezonní změnu na naší planetě přežili.
2. Velký tah lososů
Na západním pobřeží Severní Ameriky se každé jaro vydává na cestu domů jeden z největších poutníků živočišné říše. Víc než půl miliardy tichomořských lososů začíná pouť dlouhou pět tisíc kilometrů s jediným cílem – aby se mohli vytřít v řekách, v nichž se narodili. Při svém putování do nitra kontinentu poskytují tyto ryby potravu milionům různých zvířat a přinášejí život do jednoho z nejbohatších přírodních prostředí na Zemi.
DVD 2 - Daleké putování za životem
3. Velká cesta
Každý rok se na malém území Serengeti shromáždí na tři miliony kopytníků – tak velkou koncentraci nenajdete nikde jinde na světě. Stáda tu ale zůstanou jen několik měsíců a pak se vydají na dlouhou cestu. Když opustí Serengeti, predátoři, kteří tu zůstanou, přijdou o svou obvyklou kořist a hrozí jim hlad. Podaří se jim přežít, než se stáda zase vrátí?
4. Velký tah
K jedné z nejdramatičtějších událostí, kterou můžeme sledovat v našich oceánech, dochází u východních břehů Jihoafrické republiky. Tyto chladné vody vytvářejí ideální podmínky pro přírodní drama nevídaných rozměrů. Všechno se přitom točí kolem obyčejných sardinek. Každý rok se miliony těchto drobných ryb vydávají na obtížnou zimní pouť podél afrického pobřeží. Jejich hejna sleduje největší armáda predátorů, jakou lze spatřit na naší planetě.
DVD 3 - Změna, která přináší život
5. Povodně v poušti
K jedné z nejúchvatnějších proměn dochází v jižní Africe – na území pouště Kalahari. Velká stáda zvířat sem putují celé měsíce za vodou a potravou. Čeká je tu událost, která dramaticky změní jejich životy. Životodárná voda tu jednou za rok promění nemilosrdnou poušť ve vodní ráj nazývaný Okavango. Osud mnoha milionů zvířat určuje to, která území Okavanga budou zaplavena a kdy. Pojďte se s námi pokochat jednou z nejúžasnějších proměn přírody na naší planetě!
6. Velká hostina
Moře podél tichomořských břehů Severní Ameriky patří k nejbohatším na světě. Tyto pobřežní vody vytvářejí ideální podmínky pro největší soustředění živočichů na naší planetě. Vše přitom záleží na mikroskopických, sotva viditelných organizmech. Když se jejich počet začne prudce zvyšovat, dokáží uživit obrovská hejna ryb, které zase poskytnou potravu větším predátorům. Během svého vrcholu tato exploze života zásadním způsobem ovlivní osudy miliony tvorů. „Velké hostiny" se účastní i nejmocnější lovec této planety, který si vypracoval velice důmyslný způsob, jak ji maximálně využít.

 

Hodnocení filmu na CSFD:  

 

 

Hodnocení

Pro hodnocení, nebo psaní recenzí musíte být přihlášeni.